Attraction location map

ETKİNLİKLER VE DUYURULAR

ÜRKÜTÜCÜ DENİZLER

TRICK OR TREAT - HİLE Mİ YOKSA ŞAKA MI?

Ürkütücü ve sevimli yaratıklar cadılar bayramında SEA LIFE'ın Ürkütücü Denizleri'nde buluşuyor... Üstelik kostümlü ziyaretçilere girişler ücretsiz!
Detaylar için tıklayın >

RESİM AKVARYUMDA GÖRÜN, ÇİZİN, YÜZMELERİNİ İZLEYİN.

Hayallerin gerçek olup okyanuslarda yüzdüğü ‘Resim Akvaryum’ Kore ve Avustralya’dan sonra ilk kez Türkiye’de SEA LIFE İstanbul'da. Çocukların hayallerindeki deniz canlılarını resmedip dev akvaryumda yüzerken izleyebildikleri ‘Resim Akvaryum’, 2016 yılı sömestr tatili itibariyle SEA LIFE Akvaryum’da çocukları bekliyor. Üstelik çocuklar sömestir boyunca birbirinden eğlenceli atölye çalışmalarıyla çok eğlenecekler. Atölye Çalışmaları Takvimi 22 Ocak 2016: Ressam eşliğinde hikaye anlatımlı balık şablonu boyama atölyesi 23-24-30 Ocak 2016: Leo Lunatic ile graffiti yapımı 29 Ocak ve 6 Şubat: Ressamlar ile birlikte balık şablonu boyama çalışmaları
Detaylar için tıklayın >

ZEBRA KÖPEKBALIĞI KEMAN DİNLEMEYİ SEVDİ

Zebra köpekbalığımız çiftleşme döneminde hırçın tavırlar sergilemeye başladı. Uzmanlarımız onu sakinleştirmek için ona klasik müzik dinletiyorlar. Hareketlerindeki sakinlik fark edilen köpekbalığı şimdilerde akvaryumdaki diğer türdaşlarıyla daha uyumlu. Daha önce Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmayla ineklerin klasik müzik dinledikleri zaman süt verimlerinin arttığı kanıtlanmıştı. Londra’da bir akvaryumda da köpekbalıklarının çiftleşme dönemlerindeki hırçınlıklarını azaltmak ve birbirlerine zarar vermeden çiftleşebilmeleri için dünyaca ünlü caz müzisyeni Barry White’ın müziği dinletildi ve hayvanlar üzerinde olumlu etkisi gözlemlendi.

KİLİKYA VE KORİKOS'U DOĞAL HAYATINA KAVUŞTURMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

Mersin’de ölmek üzere bulunan ve nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan iki deniz kaplumbağasının tedavi ve rehabilitasyon sürecini tamamladıktan sonra, büyük bir törenle onları doğal yaşamlarına kavuşturduk. Korikos adı verilen Caretta caretta ve Kilikya adı verilen chelonia mydas yeşil deniz kaplumbağasını artık denizlerde uzun ve zorlu bir yolculuk bekliyor.
Detaylar için tıklayın >

Misafirlerimizin Dikkatine

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Merkezimizin Bayram Çalışma Saatleri aşağıdaki gibidir.
Arife 30 Temmuz - 12:00 18:00 - Son Giriş: 17:00
1 günü 31 Temmuz- 13:00 19:00- Son Giriş: 18:00
2.günü 01 Ağustos - 12:00 19:00- Son Giriş: 18:00
3.günü 02 Ağustos - 12:00 19:00- Son Giriş: 18:00
4.günü 03 Ağustos - 12:00 19:00- Son Giriş: 18:00

İyi eğlenceler dileriz.