Attraction location map

YARDIM MERKEZİ

Sıkça Sorulan Sorular

×

SEA LIFE İSTANBUL HANGİ YAŞ İÇİN UYGUN?

SEA LIFE İstanbul herkes için uygundur. Ayrıca 3-10 yaş arası çocuklar için özel tasarımlı akvaryumlar ve oyun alanları bulunmaktadır

YAŞ GRUBU SINIRI VAR MI?

SEA LIFE İstanbul tüm yaş grupları için uygundur ancak 14 yaş ve altı ziyaretçilerin yanlarında en az bir 18 yaş ve üzeri bir kişinin eşlik etmesi gerekmektedir. Girişiniz sırasında görevlilerimiz sizden yaş kontrolü için fotoğraflı bir kimlik ibraz etmenizi isteyebilirler.

Akvaryumda bulunan ve giriş biletinize dahil olan yumuşak oyun alanı 10 yaş ve altındaki ziyaretçilerimiz içindir. Oyun alanı kulanı kuralları ayrıca oyun alanı girişinde belirtilmektedir. 

×

BİLET FİYATLARI AKVARYUM GİRİŞİNDE VE İNTERNETTE FARKLILIK GÖSTERİYOR MU?

Evet. İnternetten alacağınız biletler %20'den başlayan indirimler sunmaktadır. Ayrıca sadece internete özel bilet türlerimiz de bulunmakta.

PROMOSYON/FIRSAT/İNDİRİM KUPONLARINI KABUL EDİYOR MUSUNUZ?

Çeşitli promosyonlarımız ve fırsat/indirim kuponlarımız bulunuyor. Lütfen elinizdeki promosyon/fırsat/indirim kuponunun üzerinde yazan kullanım koşullarını bilet alımınızdan / ziyaretinizden önce okuyun. Tüm promosyon/fırsat/indirim kuponlarımız kapı giriş fiyatı üzerinden bilet alımlarında geçerlidir. Promosyon/fırsat/indirim kuponlarımız internet üzerinden alınan biletlerle, başka indirim, özel fiyat ve/veya promosyonlar ile birleştirilemez. Kuponlar nakde çevrilemez, satılamaz. İsme özel hazırlanmış promosyon/fırsat/indirim kuponları başkasına devredilemez. Kuponların bilet alımı sırasında gişedeki görevliye teslim edilmesi gerekmektedir. Tüm promosyon/fırsat/indirim kuponlarında İstanbul Sualtı Dünyası Tur. Tic. A.Ş'nin kampanyayı durdurma ve kampanya koşullarını değiştirme hakkı saklıdır.

 

MinikA ve MinikA Go’dan kazanılan biletlerin kulanım koşulları:

  • MinikA ve MinikA Go’dan kazanılan biletler, 3 yaş (36 ay) - 14 yaş çocukların SEA LIFE İstanbul'a davetli olarak giriş yapmasını sağlar.
  • Kazanılan biletler isme özeldir, başkasına devredilemez, satılamaz, nakde çevrilemez.
  • Biletler tek girişlik ve tek kişiliktir.
  • Biletler 16.01.2017-28.02.2017 tarihleri arasında geçerlidir.
  • Bilet kazananlar, Minik.A ve MinikA Go’nun SEA LIFE İstanbul’a ilettiği isim listesi ile kontrol edilir ve isim listesinde ismi olan kullanıcı davetli olarak SEA LIFE İstanbul’a giriş yapabilir.
  • SEA LIFE İstanbul’un grup şirketine bağlı olan İstanbul’daki diğer eğlence merkezlerini (Madame Tussauds ve LEGOLAND Discovery Centre) de ziyaret etmek isteyenler ortak bilet alarak avantajlı fiyatlardan yararlanarak tasarruf edebilirler.
  • 3 yaş (36 ay) altı çocuklar için giriş ücreti alınmaz. 14 yaş altı çocuklara 18 yaş veya daha büyük bir yetişkin eşlik etmelidir.

 

OKUL GRUPLARI İÇİN ÖZEL FİYATLARINIZ VAR MI?

Evet. Okul grupları için indirimli fiyatlarımız var. Web sitemizde ana sayfamızdaki Bilet Fiyatları altındaki Okul Gezileri bölümünü inceleyebilirsiniz. 

Detaylı bilgi için 0531 781 34 95 numaralı telefondan bize ulaşabilir ya da     kurumsal@merlinentertainments.biz adresine mail atabilirsiniz. 

OKUL GEZİLERİ İÇİN REZERVASYON YAPILMASI GEREKİYOR MU?

Evet. Okul grup gezilerinizde akvaryum girişinde yoğunluk yaşamamak ve gezinizin daha verimli geçmesi için rezervasyon yapılması gerekmektedir. 0531 781 34 95  veya kurumsal@merlinentertainments.biz adresinden rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

 

        

 

 

ENGELLİ ZİYARETÇİLER İÇİN İNDİRİM YAPILIYOR MU?

Evet. Engelli ziyaretçilerimiz için özel fiyatlarımız vardır;

3-14 yaş çocuklar: 15,50 TL

15 yaş ve üzeri: 31 TL

Engelli ziyaretçilerimiz engelli kartlarını gösterdikleri hallerde bu fiyatlardan yararlanabilirler. Refakatçiler standart biletlerden yararlanmaktadırlar.

×

BİLETİMİ NEREDEN ALABİLİRİM?

Biletinizi SEA LIFE İstanbul girişindeki gişemizden alabileceğiniz gibi SEA LIFE'a gelmeden önce  internetten de alabilirsiniz. İnternetten alacağınız biletler kapıda alacağınız biletten indirimli olacaktır. Hatırlatmak isteriz ki internetten alınan biletler promosyon/indirim/fırsat kuponları ile birleştirilemez.

 

İSTANBUL'DA BAŞKA BİR EĞLENCE MERKEZİNİN BİLETİNİ SATIYOR MUSUNUZ?

Evet. LEGOLAND® Discovery Centre ve Madame Tussauds İstanbul bileterini kapsayan 2'li ve 3'lü ortak biletlerimiz var. SEA LIFE'tan alacağınız ortak bilet ile 3 merkezimizi avantajlı fiyatlar ile ziyaret edebilirsiniz. Ortak biletinizi SEA LIFE İstanbul gişelerimizden veya internetten alabilirsiniz. Bilet fiyatları için ana sayfamızdan Biletler bölümü altındaki Ortak Bilet sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

 

AMERICAN EXPRESS KARTIMLA ÖDEME YAPABİLİR MİYİM?

Evet. American Express kart ile ödeme kabul ediyoruz.

ORTAK BİLETİMLE TÜM EĞLENCE MERKEZLERİNİ AYNI GÜN ZİYARET ETMEK ZORUNDA MIYIM?

Aynı gün ziyaret etmek zorunda değilsiniz, arzu ederseniz aynı gün, arzu ederseniz 30 gün içinde herhangi bir gün ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz. LEGOLAND® Discovery Centre ve Madame Tussauds İstanbul için açılış/kapanış saatleri farklılık gösterebilir. Açılış/Kapanış saatlerini merkezlerimizin web sitelerinden kontrol ediniz.

SEA LIFE İSTANBUL'A GELMEDEN ÖNCE REZERVASYON YAPTIRMALI MIYIM?

Bireysel gezilerinizde rezervasyon yaptırmanıza gerek yoktur. Ancak kurumsal geziler ve okul gezileri için rezervasyon yapılması gerekmektedir. Kurumsal okul gezileri için kurumsal@merlinentertainments.biz mail adresine mail atabilir ya da da 0531 781 34 95 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz. 

ALDIĞIM BİLETİ İADE EDEBİLİR MİYİM?

Maalesef biletlerimiz iade edilemiyor ancak biletinizi 30 gün içinde kullanabilir veya hediye edebilirsiniz.

×

SEA LIFE İSTANBUL'U GEZMEK NE KADAR ZAMANIMI ALIR?

SEA LIFE İstanbul'u rahat bir şekilde gezmek ve tüm alanlardan sıkışmadan faydalanabilmek için ortalama 1,5-2 saat ayırmanız gerekmektedir. ancak gezinizi dilediğiniz kadar uzun tutabilirsiniz. Ayrıca belirli zamanlarda yapılan köpekbalığı ve vatoz besleme seanslarını izlemek isterseniz biraz daha vakit ayırmanızı tavsiye ederiz. Besleme saatleri ile ilgili detaylar için ana sayfamızdan Keşfet bölümüne girerek bilgi alabilirsiniz.

AKVARYUM GİRİŞİNDE ÇOK SIRA BEKLER MİYİM?

Biletinizi SEA LIFE İstanbul gişelerinden alacaksanız haftasonları bilet sırasına girebilirsiniz. Ancak önceden alınan biletler ve yıllık üyelik kartı sahipleri için yoğun günlerde hızlı geçiş sırası oluştururuz, böylece bilet kuyruğunda çok zaman geçirmek zorunda kalmazsınız.

BALIKLARA DOKUNABİLİR MİYİZ?

Akvaryumlarda yaşayan canlıların ve sizlerin sağlık ve güvenlikleri açısından, ziyaretçi rehberlerimizin önerdikleri dışında hiçbir canlıya dokunulamamakta. Canlılara dokunabileceğiniz bir Kaya Havuzu sergimiz bulunuyor. Bu alanda antik çağlardan günümüze ulaşmış türlerden at nalı yengecine, deniz yıldızına veya çeşitli yengeç türlerine eğitilmiş uzman ekibimiz yardımı ile dokunulabilir. Dokunma Havuzundaki canlılar çeşitlilik gösterebilir.

BESLEYEBİLECEĞİMİZ CANLILAR VAR MI?

Canlılarımızın beslenme takvimi ve diyeti küratörümüz tarafından belirlenmekte ve beslemeler uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Ziyaretçilerimiz tarafından besleme yapılamamakta olup ziyaretçilerimiz dalgıçlarımızın köpekbalıkları ve vatozları beslemelerini izleyebilirler. Besleme programı için ana sayfamızdan Keşfet bölümü atındaki Besleme saatlerine göz atabilirsiniz.

SEA LIFE İSTANBUL'DA FOTOĞRAF ÇEKEBİLİR MİYİM?

Evet, SEA LIFE İstanbul'da geçirdiğiniz güzel anları fotoğraflayabilirsiniz ancak canlılarımızın sağlığı ve konforu açısından flaş kullanılmasına izin verilmemekte. Fotoğraf çekiminde tripod kullanımı ve profesyonel kamera ile çekim yapılmasına izin verilmemektedir. Bunları için lütfen pazarlama departmanımız ile görüşün

EŞYALARIMI SAKLAYABİLECEĞİM EMANET DOLABI VAR MI?

Maalesef vestiyer ve emanet hizmetimiz bulunmamakta. Ancak Forum İstanbul'da bulunan emanet dolaplarından yararlanabilirsiniz. Bunun için Forum İstanbul'un danışması yönlendirme yapmaktadır.

 

HEDİYELİK EŞYA MAĞAZANIZ VAR MI?

SEA LIFE İstanbul'un çıkış bölümünde hediyelik eşya mağazamız bulunuyor. Güzel bir geziden sonra bu anı ölümsüzleştirmek için hatıra ürünler satın alabilirsiniz. Akvaryuma giriş yapmadan da hediyelik eşya mağazamızdan alışveriş yapabilirsiniz. 

SEA LIFE İSTANBUL'DA YEMEK YİYEBİLİR MİYİM?

SEA LIFE İstanbul'a dışarıdan yiyecek ve içecek kabul edilmemektedir, lütfen yanınızda yiyecek ve içecek getirmeyiniz. Akvaryumumuz içinde yer alan cafemizde sıcak ve soğuk içecek, atıştırmalık gibi ürünler bulunmaktadır. Yemeğinizi Forum İstanbul'da bulunan restaurant ve cafelerde yiyebilirsiniz.

 

SEA LIFE İSTANBUL'DA YEMEK YİYECEK BİR ALAN VAR MI?

Akvaryumumuz içinde restaurant bulunmamakta ancak sıcak-soğuk içecek ve atıştırmalık alabileceğiniz bir cafemiz vardır. Yemek yemek için Forum İstanbul'da bulunan rastaurant ve cafelerden yararlanabilirsiniz. O

AKVARYUMDA BEBEK ODASI VE EMZİREN ANNELER İÇİN BİR ODA VAR MI?

Evet. Akvaryumumuzda bebek odası bulunuyor. 

×

SEA LIFE İSTANBUL'DA EVLİLİK TEKLİFİ EDEBİLİR MİYİM?

Evet. SEA LIFE İstanbul'da müstakbel eşinize dalgıçlarımızın suyun altında açakaları özel mesajınız bulunan pankart ile evlilik teklifi edebilirsiniz.

Bunun için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyon ve ücret bilgisi için bizi arayabilirsiniz 0212 437 08 38.SEA LIFE İSTANBUL'DA ÇOCUĞUMA DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ DÜZENLEYEBİLİR MİYİM?

Evet. SEA LIFE İstanbul'da standart ve premium olmak üzere iki doğumünü organizasyon paketimiz bulunuyor.  Daha fazla bilgi için doğumgünü sayfamızı ziyaret edin.

SEA LIFE İSTANBUL'DA ŞİRKET PARTİSİ VE TOPLANTISI YAPABİLİR MİYİM?

Evet. SEA LIFE İstanbul'da şirket toplantılarınız, yılbaşı yemekleriniz, ürün lansmanlarınız gibi etkinlikleri düzenleyebilirsiniz. Tüm etkinlikler için şirketinizin anlaşmalı olduğu etkinlik ve catering firması ile çalışabilirsiniz. Daha fazla detay için lütfen pazarlama departmanımızla görüşün.

SEA LIFE İSTANBUL'DA NİKAH/DÜĞÜN ORGANİZASYONU YAPABİLİR MİYİM?

Evet. Nikah ve düğün organizasyonunuzu yapabilirsiniz. Nikah ve düğün organizasyonu için SEA LIFE İstanbul'Un tedarikçisi olan etkinlik firmaları ile çalışılması gerekir.

SEA LIFE İSTANBUL'DA DÜĞÜN FOTOĞRAFI ÇEKTİREBİLİR MİYİM?

Evet. Bu özel gün öncesinde eşini ve sevdiklerinizle birlikte düğün fotoğrafı çekimi yapabilirsiniz. Fotoğraf çekimi için mutlaka rezervasyon yapılması gerekir. Fotoğraf çekim ücreti günlük 350 TL+KDV'dir. Bu fiyata gelin, damat ve iki yakını dahildir. ekstra ziyaretçiler standart bilet alması gerekir. 1 fotoğrafçı için ücret talep edilmez. 

SEA LIFE İSTANBUL'DA TV ÇEKİMİ YAPABİLİR MİYİZ?

Evet. SEA LIFE İstanbul'da TV programları için çekim yapılabilmektedir. Detaylar için pazarlama departmanımız ile görüşün.

×

SEA LIFE İSTANBUL'DA STAJ YAPABİLİR MİYİM?

Su ürünleri mühendisliği, biyoloji ve sualtı teknolojileri öğrencilerine SEA LIFE İstanbul'da staj imkanı sunuyoruz. Staj için bir kontenjanımız var. Staj yapmak istiyorsanız cv'nizi bize iletin. 

SEA LIFE İSTANBUL'DA GÖNÜLLÜ OLARAK ÇALIŞABİLİR MİYİM?

Hayır, maalesef tasa gereği SEA LIFE İstanbul'da gönüllü olarak çalışma imkanı sunamıyoruz.

SEA LIFE İSTANBUL'A İŞ BAŞVURUSUNDA BULUNABİLİR MİYİM?

Evet, SEA LIFE İstanbul'a iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Açık pozisyonlarımız sosyal medya hesaplarımızdan ve kariyer sitelerinden ilanlar ile duyurulmakta. Ancak siz cv'nizi kariyer havuzumuzda bulunması için dilediğiniz zaman bize iletebilirsiniz.

×

How do I apply for a position?

Details of our current vacancies can be found on-line here


Having conducted a search click on the role in which you are interested, you will then be able to read the relevant job advert.

If the job sounds like the one for you, click on the ‘apply now' button. You will then be able to complete the application form on-line.

Our vacancies change frequently so please don't give up if your dream job isn't available now! If you are interested in a position at one of our other attractions you can search for their current vacancies by clicking on the logos below to go to their individual websites.

Can I send you my CV for you to place on file?

Due to data protection legislation we do not accept any speculative applications. Should you send us your information we are required to destroy it. We advertise all of our vacancies online so please do check back regularly for roles that may interest you!

What happens once I apply?

You will automatically receive an e-mail confirming receipt of your application. You can then expect to hear from us again within the next 14 days.

Will I know if I have been unsuccessful once I have applied?

Yes – we will contact you either way to confirm whether or not you have been successful.

What is the selection process?

Successful applicants will be required to attend either an assessment centre and/or an interview.

What happens at an assessment centre?

This varies role to role though you will be required to complete short exercises in teams and attend an interview. This is the ideal opportunity for you to find out more about what it is like to work for us, and for us to find out more about you.

They are designed to help us select the right people for the business, and should also be enjoyable for you too!

What is the dress code at the assessment centre?

We'd say smart/casual but remember you're trying to make a good first impression!

What happens after an assessment centre or interview?

Once again we will contact you to confirm the outcome.

Why should I work for you and not the competition?

Wherever you are working within Merlin, you are part of a company at the leading edge of the leisure and tourism business.

At SEA LIFE Manchester we offer a highly rewarding, fun and motivating working environment and create opportunities and challenges for our employees to fulfill their potential and feel part of the company's success.

We also offer a range of permanent and temporary roles in various areas of the business to suit the needs of different people.

What is the dress code?

Within our customer facing roles you are required to wear a uniform. We operate a fairly flexible policy on dress code in all non-uniform areas. In some roles you may even get the chance to wear a costume!

What will my shifts be?

Shifts vary according to the position and department. These will be agreed at the recruitment stage.

Is it a very formal environment to work in?

How can we be when it's our mission to provide fun?

We firmly believe that if you enjoy your time working here our customers are much more likely to have an enjoyable time too! Without a doubt the roles can be very hard and demanding - it takes a special kind of person to be as friendly and positive at the end of the day as they are at the beginning!

Our teams of staff are welcoming, committed, and believe in supporting each other to get the job done. Remember there'll be plenty of people in the same boat as you!

Additionally, all of our managers operate an open door policy, so there's always someone to talk to if you need to!

What is the company social scene like?

All attractions have their own social clubs and hold social events throughout the year.

Will I get free tickets?

Yes! Employees are issued with a pass enabling them, their friends and family to experience many of our fabulous attractions and theme parks.

I need a work permit to work in the UK. Can I still apply?

Eligibility to work in the UK is a prerequisite for employment with Merlin. You will need to provide proof of right to work in the UK when you come in for an Interview.

Are there any age restrictions?

There are certain requirements for different roles, at each attraction. Generally you have to be at least 16 years old or above to apply.

For some roles, such as in Security, you'll need to be 21 or over to satisfy our insurance requirements.

Who can I contact with any questions?

If you have any further questions then please email us at human.resources@londoneye.com and we will endeavor to respond as quickly as we can.

Misafirlerimizin Dikkatine

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Merkezimizin Bayram Çalışma Saatleri aşağıdaki gibidir.
Arife 30 Temmuz - 12:00 18:00 - Son Giriş: 17:00
1 günü 31 Temmuz- 13:00 19:00- Son Giriş: 18:00
2.günü 01 Ağustos - 12:00 19:00- Son Giriş: 18:00
3.günü 02 Ağustos - 12:00 19:00- Son Giriş: 18:00
4.günü 03 Ağustos - 12:00 19:00- Son Giriş: 18:00

İyi eğlenceler dileriz.