Attraction location map

YETİŞTİRME, KURTARMA, KORUMA

Neler Yapıyoruz

SEA LIFE İstanbul'da kendimizi denizleri ve içinde yaşayan muhteşem canlıları korumaya adadık. Dünya okyanusları ve canlılarının güzelliği, deniz mirasımızı gelecek nesiller için korumaya yönelik çalışmalarımıza ilham kaynağı oluyor ve ziyaretçilerimizden de aynı uygulamaları takip etmelerini umuyoruz.

 

 

Deniz koruma inisiyatiflerimiz genel olarak üç alandan bir tanesini kapsamaktadır - Üretme, Kurtarma, Koruma. Bunlar aşağıdaki unsurları içerir:

  • Nesli tehlikede olan on üç adet vatoz türünün yanı sıra dünyadaki denizatı ağı için küresel yetiştirme programlarını yönetmek.
  • Her sene, yaralanmış ve hasta yüzlerce deniz kaplumbağasını kurtarmak, onları eski sağlıklarına kavuşturmak ve mümkün olan durumlarda doğaya tekrar salmak.
  • Dünya çapında deniz koruma alanlarının oluşturulması amacıyla kampanyalar yapmanın yanı sıra, dünya genelinde temiz plajlar organize ederek kirlenmeye karşı doğrudan harekete geçmek.

Misafirlerimizin Dikkatine

Değerli Ziyaretçilerimiz,

 COVID-19 salgınının yayılma riskine karşı alınan tedbirler kapsamında merkezimiz 4 Mayıs 2020 tarihine kadar ziyarete kapalı olacaktır. Güncellemeler ve açılış tarihi için lütfen sosyal medya kanallarımızı takip ediniz.

Sizlerle yeniden buluşacağımız günü heyecanla bekliyoruz.

 Sağlıklı ve mutlu günler dileriz…