Ana içeriğe geç

DENİZ KAPLUMBAĞALARIMIZIN KURTARILIŞ HİKAYELERİNİ ÖĞRENİN

Türkiye'de özel sektörde faaliyet gösteren ilk deniz kaplumbağaları rehabilitasyon merkezimizi ziyaret edin, kurtarılmış deniz kaplumbağalarımızla yüzyüze gelin, yaşam mücadelelerinde onlara için neler yaptığımızı öğrenin.

KAPLUMBAĞA DÜNYASI

Ziyaretçilermizin evlerinde bakmak için aldıkları ancak zamanla büyüdükleri için bakmakta zorlandıkları veya çeşitli sebeplerle bakamayacakları kırmızı yanaklı tatlı su kaplumbağalarına kucak açtık ve onlar için bir dünya oluşturduk. Kaplumbağa dünyası alanımız kırmızı yanaklı tatlı su kaplumbağalarının yanısıra nehirlerin ilginç türlerinden birisi olan mata mata kaplumbağasına da ev sahipliği yapıyor. 

 

Mata mata kaplumbağası sırtındaki yumrular sayesinde koyayca kammufle olabilen ve bu yeteneği ile iyi bir avcı haline gelen ilginç bir tür.  Kaya görünümlü mata mata kaplumbağasını görmek için biraz dikkatli bakmanız gerekebilir.

Hemen Al
22770657 1166966993435818 8588121070302028634 O

Dilek Yeniden Denizlerde!

2 farklı operasyon geçiren ve Türkiye’de ilk defa bir sürüngen üzerinde uygulanan bal tedavisi ile sağlığına kavuşan Kaplumbağa Dilek,aylarca süren özverili çalışmalar ve iki ameliyatın ardından şimdi denizlere döndü! Yolun açık olsun Dilek!

Hemen Al

Health