Ruokinta-aikataulu

Ota kaikki irti vierailustasi!

Ruokinnat

Vierailusi aikana, yritä osallistua mahdollisimman moneen ruokintahetkeen! Ruokintoja järjestetään aina tasatunnein ja päivitetyn aikataulun löydät keskuksestamme. Ruokintoja järjestetään eri puolilla SEA LIFEa, joten saat myös hyvän käsityksen eri eläimistön ruokailutavoista niiden kautta. Sinua varmasti kiinnostaa, miten esimerkiksi rauskut, merihevoset tai vaikka sademetsän kalat ruokailevat! 

Jokaisen ruokinnan aikana ammattitaitoinen, faktat hallitseva henkilökuntamme varmistaa, että mikään ei jää huomaamatta. Kuulet lisätietoja eri lajeista ja pääset myös ruokinnan jälkeen kysymään kysymyksiä! 

Ruokintojen ajat -ja paikat saattavat muuttua. Varmistathan siis päivitetyn aikataulun lipunmyynnistämme. 

 

 

 

11.00

Tropiikki (päivittäin)

 

12.00

Mureena-allas (ma, ke, la)
Sähköankerias (ti, to, pe ja su)

 

13.00

Rauskuallas, allas 29 (päivittäin)

 

13:00

Huom! 26.2 alkaen!

Valtameriallas (ma, ke, pe, su)
Rauskuallas, allas 29 (ti, to, la)

14.00

Huom! 25.2 asti!

Jurassic Seas -tietotuokio

14.00

Huom! 26.2 alkaen!

Mustekalaopastuokio

 

15.00

Hait, allas 23 (päivittäin)

 

Huom! 26.2 alkaen:

Rauskuallas, allas 29 (ma, ke, pe ja su)
Valtameriallas (ti, to ja la)

16:00

Merihevoset, allas 26 (päivittäin) 

17.00

Sademetsä (ma, pe, su) 17.-25.2.2018 
Piraijat (ke, la)
Meriahven (ti, to) 17.-25.2.2018 

18.00

Nelisilmät (ma, pe) 17.-25.2.2018 
Keuhkokala (ti, su) 17.-25.2.2018 
Sähköankerias (ke)
Liejuryömijät (to) 17.-25.2.2018 
Meriahven (la)

11.00

Tropiikki (päivittäin)

 

prev
next

11.00

Tropiikki (päivittäin)

 

prev
next

12.00

Mureena-allas (ma, ke, la)
Sähköankerias (ti, to, pe ja su)

 

prev
next

12.00

Mureena-allas (ma, ke, la)
Sähköankerias (ti, to, pe ja su)

 

prev
next

13.00

Rauskuallas, allas 29 (päivittäin)

 

prev
next

13.00

Rauskuallas, allas 29 (päivittäin)

 

prev
next

13:00

Huom! 26.2 alkaen!

Valtameriallas (ma, ke, pe, su)
Rauskuallas, allas 29 (ti, to, la)

prev
next

13:00

Huom! 26.2 alkaen!

Valtameriallas (ma, ke, pe, su)
Rauskuallas, allas 29 (ti, to, la)

prev
next

14.00

Huom! 25.2 asti!

Jurassic Seas -tietotuokio

prev
next

14.00

Huom! 25.2 asti!

Jurassic Seas -tietotuokio

prev
next

14.00

Huom! 26.2 alkaen!

Mustekalaopastuokio

 

prev
next

14.00

Huom! 26.2 alkaen!

Mustekalaopastuokio

 

prev
next

15.00

Hait, allas 23 (päivittäin)

 

Huom! 26.2 alkaen:

Rauskuallas, allas 29 (ma, ke, pe ja su)
Valtameriallas (ti, to ja la)

prev
next

15.00

Hait, allas 23 (päivittäin)

 

Huom! 26.2 alkaen:

Rauskuallas, allas 29 (ma, ke, pe ja su)
Valtameriallas (ti, to ja la)

prev
next

16:00

Merihevoset, allas 26 (päivittäin) 

prev
next

16:00

Merihevoset, allas 26 (päivittäin) 

prev
next

17.00

Sademetsä (ma, pe, su) 17.-25.2.2018 
Piraijat (ke, la)
Meriahven (ti, to) 17.-25.2.2018 

prev
next

17.00

Sademetsä (ma, pe, su) 17.-25.2.2018 
Piraijat (ke, la)
Meriahven (ti, to) 17.-25.2.2018 

prev
next

18.00

Nelisilmät (ma, pe) 17.-25.2.2018 
Keuhkokala (ti, su) 17.-25.2.2018 
Sähköankerias (ke)
Liejuryömijät (to) 17.-25.2.2018 
Meriahven (la)

prev
next

18.00

Nelisilmät (ma, pe) 17.-25.2.2018 
Keuhkokala (ti, su) 17.-25.2.2018 
Sähköankerias (ke)
Liejuryömijät (to) 17.-25.2.2018 
Meriahven (la)

prev
next