Ruokinta-aikataulu

Ota kaikki irti vierailustasi!

Ruokinnat

Vierailusi aikana, yritä osallistua mahdollisimman moneen ruokintahetkeen! Ruokintoja järjestetään aina tasatunnein ja päivitetyn aikataulun löydät keskuksestamme. Ruokintoja järjestetään eri puolilla keskustamme, joten saat myös hyvän käsityksen eri eläimistön ruokailutavoista niiden kautta. Sinua varmasti kiinnostaa, miten esimerkiksi rauskut, merihevoset tai vaikka sademetsän kalat ruokailevat! 

Jokaisen ruokinnan aikana ammattitaitoinen, faktat hallitseva henkilökuntamme varmistaa, että mikään ei jää huomaamatta. Kuulet lisätietoja eri lajeista ja pääset myös ruokinnan jälkeen kysymään kysymyksiä! 

Ruokintojen ajat -ja paikat saattavat muuttua. Varmistathan siis päivitetyn aikataulun lipunmyynnistämme. 

 

 

 

11.00

Tropiikki (päivittäin)

 

12.00

Mureena-allas (ma, ke, la)
Meritursas (ti, to) 
Välimeriallas (pe)
Meriahven (su)

 

13:00

Huom! 26.2 alkaen!

Valtameriallas (ma, ke, pe, su)
Rauskuallas, allas 29 (ti, to, la)

14.00

Merten Tähdet

15.00

Rauskuallas, allas 29 (ma, ke, pe ja su)
Valtameriallas (ti, to ja la)

16:00

Merihevoset, allas 26 (päivittäin) 

17.00

Välimeriallas (ma)
Sampiallas (ti, pe, su)
Piraijat (ke, la)
Meriahven (to)

18.00

Riutta-allas

19.00

Nelisilmät

 

11.00

Tropiikki (päivittäin)

 

Show previous slide
Show next slide

11.00

Tropiikki (päivittäin)

 

Show previous slide
Show next slide

12.00

Mureena-allas (ma, ke, la)
Meritursas (ti, to) 
Välimeriallas (pe)
Meriahven (su)

 

Show previous slide
Show next slide

12.00

Mureena-allas (ma, ke, la)
Meritursas (ti, to) 
Välimeriallas (pe)
Meriahven (su)

 

Show previous slide
Show next slide

13:00

Huom! 26.2 alkaen!

Valtameriallas (ma, ke, pe, su)
Rauskuallas, allas 29 (ti, to, la)

Show previous slide
Show next slide

13:00

Huom! 26.2 alkaen!

Valtameriallas (ma, ke, pe, su)
Rauskuallas, allas 29 (ti, to, la)

Show previous slide
Show next slide

14.00

Merten Tähdet

Show previous slide
Show next slide

14.00

Merten Tähdet

Show previous slide
Show next slide

15.00

Rauskuallas, allas 29 (ma, ke, pe ja su)
Valtameriallas (ti, to ja la)

Show previous slide
Show next slide

15.00

Rauskuallas, allas 29 (ma, ke, pe ja su)
Valtameriallas (ti, to ja la)

Show previous slide
Show next slide

16:00

Merihevoset, allas 26 (päivittäin) 

Show previous slide
Show next slide

16:00

Merihevoset, allas 26 (päivittäin) 

Show previous slide
Show next slide

17.00

Välimeriallas (ma)
Sampiallas (ti, pe, su)
Piraijat (ke, la)
Meriahven (to)

Show previous slide
Show next slide

17.00

Välimeriallas (ma)
Sampiallas (ti, pe, su)
Piraijat (ke, la)
Meriahven (to)

Show previous slide
Show next slide

18.00

Riutta-allas

Show previous slide
Show next slide

18.00

Riutta-allas

Show previous slide
Show next slide

19.00

Nelisilmät

 

Show previous slide
Show next slide

19.00

Nelisilmät

 

Show previous slide
Show next slide