Ruokinta-aikataulu

Ota kaikki irti vierailustasi!

Ruokinnat

Vierailusi aikana, yritä osallistua mahdollisimman moneen ruokintahetkeen! Ruokintoja järjestetään aina tasatunnein ja päivitetyn aikataulun löydät keskuksestamme. Ruokintoja järjestetään eri puolilla SEA LIFEa, joten saat myös hyvän käsityksen eri eläimistön ruokailutavoista niiden kautta. Sinua varmasti kiinnostaa, miten esimerkiksi rauskut, merihevoset tai vaikka sademetsän kalat ruokailevat! 

Jokaisen ruokinnan aikana ammattitaitoinen, faktat hallitseva henkilökuntamme varmistaa, että mikään ei jää huomaamatta. Kuulet lisätietoja eri lajeista ja pääset myös ruokinnan jälkeen kysymään kysymyksiä! 

Ruokintojen ajat -ja paikat saattavat muuttua. Varmistathan siis päivitetyn aikataulun lipunmyynnistämme. 

 

 

 

11.00

Tropiikki (päivittäin)

 

12.00

Mureena-allas (ma, ke, la)
Sähköankerias (ti, to, pe ja su)

 

13.00

Rauskuallas, allas 29 (päivittäin)

 

14.00

Jurassic Seas -opastuokio (päivittäin)

15.00

Hait, allas 23 (päivittäin)

16:00

Merihevoset, allas 26 (päivittäin) 

17.00

Piraijat, allas 5 (ke, la)



18.00

Sähköankerias (ke)
Meriahven (la)

11.00

Tropiikki (päivittäin)

 

11.00

Tropiikki (päivittäin)

 

12.00

Mureena-allas (ma, ke, la)
Sähköankerias (ti, to, pe ja su)

 

12.00

Mureena-allas (ma, ke, la)
Sähköankerias (ti, to, pe ja su)

 

13.00

Rauskuallas, allas 29 (päivittäin)

 

13.00

Rauskuallas, allas 29 (päivittäin)

 

14.00

Jurassic Seas -opastuokio (päivittäin)

14.00

Jurassic Seas -opastuokio (päivittäin)

15.00

Hait, allas 23 (päivittäin)

15.00

Hait, allas 23 (päivittäin)

16:00

Merihevoset, allas 26 (päivittäin) 

16:00

Merihevoset, allas 26 (päivittäin) 

17.00

Piraijat, allas 5 (ke, la)



17.00

Piraijat, allas 5 (ke, la)



18.00

Sähköankerias (ke)
Meriahven (la)

18.00

Sähköankerias (ke)
Meriahven (la)